Artykuły działu

Zabawy wiosenne

Zabawa to jedna z tych form działalności człowieka, występująca we wszystkich okresach jego życia, w której – angażując się z całą pasją – pragnie znaleźć okazję do rekreacji i wypoczynku, odprężenia psychicznego i fizycznego, przyjemności i rozrywki, radości, ciepła i uśmiechu oraz zapomnienia o codziennych troskach i kłopotach.

Doskonalimy podania

Koszykówka to sport idealny dla dzieci. Rozwija zarówno ciało, jak i umysł – można współdziałać w drużynie i świetnie się bawić we własnej klasie! Dziecko we wczesnym okresie nauczania wykazuje szczególne zdolności naśladowcze, co umożliwia mu opanowanie nawet trudnych technicznie ćwiczeń.

Zajęcia sportowe w pirackiej oprawie

Jak zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do sportu? Najlepiej poprzez zabawę. Zajęcia sportowe nie muszą ograniczać się do odbijania piłki, gry w zbijaka czy gimnastyki. Można je przeprowadzić w bardzo atrakcyjnej formie, co w przypadku małych dzieci ma ogromne znaczenie. Nie trzeba przy tym poświęcać wiele czasu i energii na przygotowanie przyborów do zajęć – nawet zwykłe przedmioty czy tradycyjne przyrządy w zetknięciu z dziecięcą wyobraźnią pomogą nadać zajęciom rys niezwykłości.

Walczymy z płaskostopiem

Płaskostopie to deformacja stopy polegająca na obniżeniu lub zaniku jej fizjologicznego wysklepienia. Zignorowane płaskostopie może prowadzić do wielu poważniejszych schorzeń, takich jak chroniczne zapalenie więzadeł i torebek stawowych stopy czy wykształcenie się palucha koślawego.

Zajęcia pod znakiem wytrzymałości i siły

Scenariusz zajęć w formie obwodu stacyjnego z wykorzystaniem ćwiczeń siłowych przeznaczony dla klas VII i VIII.

Siatkówka z integracją międzyprzedmiotową

Konspekt lekcji wychowania fizycznego łączącej sport z językiem polskim, włoskim, matematyką, biologią i geografią. Uczniowie doskonalą elementy techniczne – odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym.

Siatkówkowy obwód stacyjny

Scenariusz lekcji dla uczniów klas VII i VIII mający na celu doskonalenie wszystkich elementów potrzebnych w grze: odbić oburącz sposobem górnym i dolnym, wystawienia, ataku, bloku i nagrania, zagrywki górnej i dolnej.

Leśna gimnastyka

Propozycja przeprowadzenia zajęć sportowych w lesie dla uczniów klas I–III.

Lekcja na basenie

Scenariusz 45-minutowych zajęć na basenie poświęcony nauce oddychania pod wodą. Zabawowa forma pozwala zniwelować stres związany z poleceniem zanurzenia oczu, nosa i ust do wody.

Lekcja z balonem w roli głównej

Scenariusz 45-minutowej lekcji z wykorzystaniem balonów dla klasy V. Balon to pomoc prosta, wdzięczna, budząca także w starszych dzieciach entuzjazm, a przede wszystkim dająca wiele możliwości zastosowania na lekcji wychowania fizycznego – w ćwiczeniach oddechowych, zabawach ruchowych, gimnastyce.