W bieżącym numerze:

 • dzielimy się pomysłami, które pomogą zbudować dobrze funkcjonujący i zgrany zespół,

 • podajemy 5 sposobów na super przywitania z uczniami,

 • zamieszczamy propozycję bezpiecznych i kreatywnych ćwiczeń z wykorzystaniem tarcz treningowych,

 • podpowiadamy, w jaki sposób przygotować ankietę trenera personalnego, a także dajemy wskazówki odnośnie do wywiadu, który warto przeprowadzić na pierwszym spotkaniu z klubowiczem,

 • radzimy, w jaki sposób podchodzić do „trudnych” uczniów,

 • dzielimy się wskazówkami na temat tego, co nauczyciel WF może zrealizować z uczniami w trakcie niespodziewanego zastępstwa,

 • wskazujemy, jak uatrakcyjnić zajęcia z pływania na basenach krytych,

 • przedstawiamy scenariusz zimowej lekcji wychowania fizycznego, w której proponujemy gry oraz zabawy na śniegu wspomagające hartowanie organizmu,

 • radzimy, jak urozmaicić półkolonie sprowadzając klimat górski na zajęcia,

 • przybliżamy procedury związanie z awansem zawodowym na stopień nauczyciela dyplomowanego,

 • prezentujemy 5 wskazówek odnośnie tego, jak w sposób ciekawy i atrakcyjny dla dzieci spędzić czas z uczniami na dworze w okresie zimowym.

WF Z POMYSŁEM

Uwaga! Alarm! Co zrobić z uczniami na lekcjach WF-u, gdy dostajemy nieoczekiwane zastępstwo

Nagle przychodzi do ciebie dyrektor i mówi, że zaraz przejmujesz klasę, która powinna mieć matematykę. Sytuacja kryzysowa. Nie znasz klasy, z którą masz mieć właśnie lekcje. Oni z kolei nie są przygotowani do lekcji wychowania fizycznego, ponieważ nie mają stroju na zmianę.

Rozgrzewka w basenie rodem z klasycznej lekcji wychowania fizycznego. Różnorodne zajęcia kluczem do przyjemności z zajęć na pływalni

Zajęcia na krytej pływalni najczęściej kojarzą się z mozolnym pokonywaniem niekończących się dla pływającego kolejnych długości. Dla jednych taka ciągła forma aktywności fizycznej jest wystarczająca i satysfakcjonująca (często dla sprawnych pływacko dzieci), a dla innych ambaras.

Zimowy scenariusz lekcji wychowania fizycznego: gry i zabawy na śniegu hartujące organizm

Scenariusz lekcji przeprowadzonej na dworze przedstawia pomysły na zastosowanie gier i zabaw wspomagających układ odpornościowy.

Półkolonia na góralską nutę

Mało kto z nas lubi zimę, zwłaszcza jeśli mieszka w mieście. Coraz rzadziej mamy okazję korzystać z uroków pięknej zimy i nacieszyć się świeżą bielą dookoła. Bielą, której pragną dzieci, myśląc o białym szaleństwie (niekoniecznie ciesząca nas, dorosłych). Najczęściej możemy spotkać ją już tylko w górach.

WARSZTAT TRENERA I WUEFISTY

Jak stworzyć atmosferę, w której rozwiną się zgrane zespoły klasowe?

Fundamentem, na którym można budować dobre relacje między uczniami, ale też uczniami a nauczycielem, jest stworzenie dobrze funkcjonującego i zgranego zespołu.

Wykonanie tarcz treningowych w ćwiczeniach

W sportach, sztukach walki oraz w samoobronie wykorzystanie tarcz treningowych przeważnie kojarzy się nam z wykonywaniem mocnych uderzeń w formie kopnięć, ciosów zadawanych na tarczę, trzymaną przez trenera czy też współćwiczącego partnera.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

AWANS ZAWODOWY

Procedura awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego

Do ubiegania się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego uprawnieni są nauczyciele, którzy pracowali w szkole co najmniej rok od dnia nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

PSYCHOLOG RADZI

„Trudny uczeń” na zajęciach WF

Jeżeli uda ci się stworzyć na swojej lekcji warunki zapobiegające negatywnym postawom i zachowaniom, nie będziesz ich zbyt często obserwował.

POMYSŁ NA ZDROWIE

Nie ma złej pogody dla dziecka

5 wskazówek dla nauczycieli, którzy zimą będą spędzać z dziećmi czas na dworze.