Zdrowie wysoko w hierarchii wartości

Prawie połowa młodych polskich pracowników nie podjęłaby się zadania, które kłóciłoby się z ich wartościami, szczególnie takimi jak rodzina i zdrowie.

Pracownicy z pokolenia Y, czyli urodzeni między 1983 a 1994 rokiem, coraz częściej opierają swoją karierę na wartościach osobistych. Blisko połowa przyznała, że odmówiła wykonania w pracy zadania, które kłóciło z ich zasadami etycznymi – wynika z badania Deloitte. System wartości ma coraz większe znaczenie również dla innych grup pracowników oraz dla pracodawców. Na pierwszym miejscu stawiane są rodzina i zdrowie, a następnie uczciwość.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 3
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Poczucie samotności negatywnie odbija się na stanie zdrowia

„Im wyższe poczucie samotności, tym gorsza jakość życia. To, czy ktoś czuje się zadowolony ze swoich sieci społecznych przede wszystkim przekłada się na stan zdrowia psychicznego” – mówi prof. Tobiasz Adamczyk. Dodaje, że samotność wiąże się np. z większym ryzykiem depresji.

Czytaj więcej

Dopalacze wciąż groźne

W 2015 r. stwierdzono prawie 7,3 tys. podejrzeń zatruć środkami zastępczymi, a 24 osoby zmarły z powodu zażycia dopalaczy. Ważnym aspektem polityki antynarkotykowej jest również profilaktyka i promocja zdrowia.

Czytaj więcej