Dopalacze wciąż groźne

W 2015 r. stwierdzono prawie 7,3 tys. podejrzeń zatruć środkami zastępczymi, a 24 osoby zmarły z powodu zażycia dopalaczy. Ważnym aspektem polityki antynarkotykowej jest również profilaktyka i promocja zdrowia.

W 2015 r. stwierdzono 7281 podejrzeń zatruć środkami zastępczymi, w tym prawdopodobnie 24 zgony były spowodowane użyciem dopalaczy. Jest to znaczny wzrost w stosunku do 2014 r. – wówczas odnotowano niespełna 2513 podejrzeń zatruć i 7 zgonów spowodowanych dopalaczami. W ubiegłym roku najwięcej przypadków zatruć wystąpiło na terenie województw: śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 3
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Poczucie samotności negatywnie odbija się na stanie zdrowia

„Im wyższe poczucie samotności, tym gorsza jakość życia. To, czy ktoś czuje się zadowolony ze swoich sieci społecznych przede wszystkim przekłada się na stan zdrowia psychicznego” – mówi prof. Tobiasz Adamczyk. Dodaje, że samotność wiąże się np. z większym ryzykiem depresji.

Czytaj więcej

Zdrowie wysoko w hierarchii wartości

Prawie połowa młodych polskich pracowników nie podjęłaby się zadania, które kłóciłoby się z ich wartościami, szczególnie takimi jak rodzina i zdrowie.

Czytaj więcej