Picie wody sprzyja odchudzaniu

Według naukowców z Uniwersytetu w Michigan niedostateczne nawodnienie organizmu może mieć związek z wyższym ryzykiem otyłości. Bardzo ważne jest picie wody, szczególnie przed posiłkami, gdyż jest to jeden z łatwiejszych sposobów na redukcję masy ciała

Chodzi o to, by zwiększać uczucie sytości i zapobiegać przejadaniu się. Zależność między poziomem nawodnienia organizmu a masą ciała nie jest do końca wyjaśniona, jednak woda jest niezbędnym składnikiem odżywczym i nawadnianie organizmu jest bardzo korzystne z punktu widzenia zdrowia.

Badacze podkreślają, że osoby dobrze nawodnione nie tylko piją więcej wody, ale spożywają również więcej warzyw i owoców, które mają większą zawartość wody niż żywność przetworzona, a jednocześnie są od niej mniej kaloryczne.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 3
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zdrowy styl życia ciągle w deklaracjach

Sondaż CBOS wskazuje, że spośród najważniejszych wartości życia codziennego Polacy na pierwszym miejscu wskazują szczęście (79% wskazań), a na drugim zdrowie (57%). Zdecydowana większość z nas (85%) uważa się za osoby dbające o swoje zdrowie i co bardzo istotne, ponad połowa (55%) jest przekonana,... Czytaj więcej

Stop! spalaniu śmieci w polskich domach

Z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) wynika, iż co roku w Europie z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera przedwcześnie ponad pół miliona ludzi, a w Polsce ta liczba wynosi 47,3 tys. osób.

Czytaj więcej