Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Z badań rodziców dzieci w wieku 3–6 lat, przeprowadzonych przez Annę Harton i wsp. z SGGW w Warszawie wynika, że 60% badanych rodziców charakteryzowało się prawidłową masą ciała, wyższym wykształceniem oraz dobrą sytuacją materialną.

Natomiast zaledwie 50% dzieci charakteryzuje prawidłowa masa ciała. Dzieci spożywały około 2 razy więcej owoców niż warzyw, których konsumpcja maleje wraz z wiekiem. Blisko 9 na 10 najmłodszych nie spożywa wystarczającej ilości warzyw, a co trzecie dziecko owoców. Spożycie warzyw i owoców przez dzieci jest silnie związane ze spożyciem tych produktów przez rodziców.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 3
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Poczucie samotności negatywnie odbija się na stanie zdrowia

„Im wyższe poczucie samotności, tym gorsza jakość życia. To, czy ktoś czuje się zadowolony ze swoich sieci społecznych przede wszystkim przekłada się na stan zdrowia psychicznego” – mówi prof. Tobiasz Adamczyk. Dodaje, że samotność wiąże się np. z większym ryzykiem depresji.

Czytaj więcej

Dopalacze wciąż groźne

W 2015 r. stwierdzono prawie 7,3 tys. podejrzeń zatruć środkami zastępczymi, a 24 osoby zmarły z powodu zażycia dopalaczy. Ważnym aspektem polityki antynarkotykowej jest również profilaktyka i promocja zdrowia.

Czytaj więcej