Zabawy dla najmłodszych

Mali uczniowie nie żyją samą nauką, chcą się bawić! Sprawa wydaje się oczywista, ale zbyt często o tym zapominamy. Aktywność fizyczna jest dzieciom równie potrzebna do rozwoju, jak powietrze do oddychania. Godziny spędzone w szkolnych ławkach sprawiają, że dzieci stają się tykającymi bombami, które mogą wybuchnąć i nigdy nie wiadomo, kiedy eksplodują. Przewidywany wybuch najlepiej przeprowadzić w kontrolowany sposób i w określonym czasie.

Na dworze robi się coraz cieplej i pogoda sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu. Dzieci, zwłaszcza najmłodsi uczniowie, kochają ruch, a wiosenne słońce jeszcze bardziej zachęca do zabawy. Wyruszamy na lekcję wychowania fi zycznego na dwór! Trzeba dobrze spożytkować drzemiącą w maluchach energię. Każde dziecko biorące udział w zabawie jest zadowolone. Czasami trzeba kogoś złapać, a innym razem uciekać. Zadaniem nauczyciela jest takie przygotowanie zajęć, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Kiedy wychodzimy z dziećmi na dwór, podstawowym problemem jest dobór odpowiednich przyrządów sportowych. Lekcja jest krótka. W ciągu 45 minut trzeba się przebrać, przejść na boisko, wrócić i znów przebrać, więc czasami nie starcza czasu na przygotowanie większego sprzętu. Poniżej znajduje się kilka propozycji zabaw, które można wykorzystać podczas pobytu na boisku, placu zabaw czy sali gimnastycznej. Można je przeprowadzić bez wcześniejszych przygotowań i posiłkowania się przyrządami. Zabawy są skierowane do uczniów najmłodszych klas, jednak z powodzeniem można wykorzystywać na lekcji ze starszymi dziećmi.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 5  Strona 6  Strona 7
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Technologia na lekcji wychowania fizycznego

Żyjemy w czasach, gdy prawie każdy człowiek korzysta ze smartfona. Pierwotna funkcja telefonu, jaką było dzwonienie, dawno temu poszła w niepamięć. Kiedy przeanalizujemy swój sposób jego użytkowania dojdziemy do wniosku, że telefon potrzebny jest nam zarówno do szybkiej komunikacji,... Czytaj więcej

Fitness, ćwiczenia siłowe. Kształtowanie siły nóg z wykorzystaniem piłek gimnastycznych.

Do Podstawy Programowej z Wychowania Fizycznego, IV etap edukacyjny:

  1. Diagnoza sprawności i aktywności fi zycznej oraz rozwoju fi zycznego. Uczeń wskazuje mocne i słabe... Czytaj więcej