Wyścig po puchar! Gra planszowa na WF stacjonarny i zdalny

Wyścig po puchar to sportowa gra planszowa, która rewelacyjnie sprawdzi się zarówno podczas szkolnych lekcji wf, jak i w domu. Zasady oraz zadania są bardzo proste. Poniżej znajdziesz wszystkie instrukcje gry. Grę możesz pobrać i wydrukować, znajdziesz ją w formie pdf. Przygotowałam również żetony, czyli medale, o które grają zawodnicy. Możesz również wydrukować pionki oraz karty zadań. Mam nadzieję, że Twoja klasa skorzysta z tej gry w szkole lub w domu, i że będziecie się świetnie bawić!

ZASADY GRY

W grze bierze udział od 2 do 4 zawodników lub od 2 do 4 drużyn.
Przed rozpoczęciem gry zawodnicy losują kolejność rozpoczęcia, np. rzut kostką/gra „papier, kamień, nożyce”, wyciągnięcie losu itd.
Zawodnicy ustawiają swoje pionki na odpowiednich cyfrach – ustawiają się według wylosowanej/ustalonej kolejności.
Zawodnicy w każdej kolejce przesuwają swój pionek o jedno miejsce do przodu. W każdej kolejce mają inny kolor do pokonania na swojej drodze. Kolory oznaczają kategorię zadania.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Hu, hu, ha! Zima wcale nie jest zła! Pomysł na zimową lekcję WF na świeżym powietrzu

To, że za oknem jest mróz i śnieg, wcale nie oznacza, że nie można wyjść na zewnątrz na lekcję WF i świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu, – a do tego aktywnie.

Czytaj więcej

Zbiór nowoczesnych gier i zabaw z koszykówki

Gdyby się tak zastanowić, to z ilu ćwiczeń tak naprawdę korzystamy podczas zajęć wychowania fizycznego ze sportów drużynowych? Z czterech, pięciu? Każdy z nas ma swoją bazę ćwiczeń, która jest sprawdzona i wykorzystywana przez pewien czas – to normalne. A co byś powiedział, gdybym... Czytaj więcej