Hu, hu, ha! Zima wcale nie jest zła! Pomysł na zimową lekcję WF na świeżym powietrzu

To, że za oknem jest mróz i śnieg, wcale nie oznacza, że nie można wyjść na zewnątrz na lekcję WF i świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu, – a do tego aktywnie.

Oczywiście wcześniej należy poinformować uczniów, aby mogli przygotować się do takiej lekcji. Najważniejszy jest strój, który nie przemoknie. Obowiązkowo ciepłe buty typu śniegowce/ trapery, rękawiczki nieprzemakalne, czapka, szalik i ciepła kurtka.

Dlaczego jeszcze trzeba dać znać uczniom wcześniej o takiej lekcji? A choćby dlatego, żeby mogli przynieść ze sobą sanki!

Co możesz zrobić na takiej zimowej lekcji?

Oto kilka przykładów.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wyścig po puchar! Gra planszowa na WF stacjonarny i zdalny

Wyścig po puchar to sportowa gra planszowa, która rewelacyjnie sprawdzi się zarówno podczas szkolnych lekcji wf, jak i w domu. Zasady oraz zadania są bardzo proste. Poniżej znajdziesz wszystkie instrukcje gry. Grę możesz pobrać i wydrukować, znajdziesz ją w formie pdf. Przygotowałam... Czytaj więcej

Trening z oporem gumy jako uzupełnienie lekcji wychowania fizycznego z gier zespołowych

Realizując treści kształcenia w określonych działach tematycznych z podstawy programowej z dnia 30 stycznia 2018 r. dotyczącej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia, warto w swojej pracy poświęcić więcej czasu na tzw. ćwiczenia... Czytaj więcej