Trening z oporem gumy jako uzupełnienie lekcji wychowania fizycznego z gier zespołowych

Realizując treści kształcenia w określonych działach tematycznych z podstawy programowej z dnia 30 stycznia 2018 r. dotyczącej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia, warto w swojej pracy poświęcić więcej czasu na tzw. ćwiczenia siłowe, które zawarte mogą być np. w dziale gimnastyki i fitnessu.

Połączenie i dobre zaplanowanie w czasie roku szkolnego (bądź na przestrzeni 4 lub 5 lat w zależności od typu szkoły) tych dwóch działów tematycznych, a dokładnie gier zespołowych z gimnastyką i fitness, przyniesie ogromne korzyści. Do najważniejszych należy zaliczyć profilaktykę zapobiegania urazów i kontuzji, które towarzyszą aktywności fizycznej oraz wzmocnienie gorsetu mięśniowego – zadbanie o najsłabsze ogniwo organizmu młodego człowieka.

Rozwinięcie sylwetki, przywrócenie równowagi mięśniowej oraz poprawa sprawności fizycznej ucznia niesie za sobą szereg korzyści, począwszy od samego rozwoju sfery psychofizycznej podopiecznego po te, jakie przynosi dla szkoły, którą reprezentuje podczas międzyszkolnych zawodów sportowych.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Hu, hu, ha! Zima wcale nie jest zła! Pomysł na zimową lekcję WF na świeżym powietrzu

To, że za oknem jest mróz i śnieg, wcale nie oznacza, że nie można wyjść na zewnątrz na lekcję WF i świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu, – a do tego aktywnie.

Czytaj więcej

Zbiór nowoczesnych gier i zabaw z koszykówki

Gdyby się tak zastanowić, to z ilu ćwiczeń tak naprawdę korzystamy podczas zajęć wychowania fizycznego ze sportów drużynowych? Z czterech, pięciu? Każdy z nas ma swoją bazę ćwiczeń, która jest sprawdzona i wykorzystywana przez pewien czas – to normalne. A co byś powiedział, gdybym... Czytaj więcej