Tchoukball – doskonała gra na lekcji WF

Tchoukball (wym. czukbol) to świetny sport zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Podstawowe ruchy są proste i naturalne, a główne zasady łatwe do opanowania. Bezkontaktowy charakter tej dyscypliny sprawia, że w tchoukball można grać w mieszanych składach, zarówno pod względem płci, jak i wieku. Poza bramkami do gry nie potrzeba dodatkowego wyposażenia.

Tchoukball nie wymaga od początkujących szczególnych warunków fizycznych. Jednocześnie dla zaawansowanych staje się bardzo intensywny i wszechstronny – niezbędne jest wtedy opanowanie elementów pozwalających na bardziej złożoną i widowiskową grę.

Dynamiczny i widowiskowy

Mimo że tchoukball jest sportem bezkontaktowym, jego konstrukcja – wymagająca od zawodników wykazania się szybkością, umiejętnością przewidywania ruchów przeciwnika oraz sprytem – czyni z niego dyscyplinę dynamiczną i widowiskową. Z jednej strony drużynowa gra na całym boisku, z drugiej zaś efektowne rzuty i obrona sprawiają, że zarówno uprawianie tego sportu, jak i oglądanie meczów sprawiają ogromną przyjemność.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 15  Strona 16  Strona 17
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

AEROBIK – ciekawy pomysł na lekcję WF - Scenariusz lekcji wychowania fizycznego dla liceum

Aerobik to bez wątpienia atrakcyjna forma zajęć wychowania fizycznego, przede wszystkim ze względu na korzyści wynikające z różnorodnych ćwiczeń i form zajęć oraz łatwego dostępu do opisywanej aktywności fizycznej. Potrzebne jest tylko pomieszczenie do ćwiczeń, odtwarzacz CD, kreatywny nauczyciel... Czytaj więcej

Doskonalimy koordynacyjne zdolności motoryczne w piłce nożnej - Scenariusz lekcji wychowania fizycznego dla szkoły podstawowej

Podstawa programowa 3 – Poznawanie własnego rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej oraz praktykowanie zachowań prozdrowotnych Klasa: VI, szkoła podstawowa (dziew. i chł.) data: 08.03.2011 r.

Czytaj więcej