Street workout w szkolnych murach?

Scenariusz 45-minutowych zajęć dla IV etapu edukacyjnego. Lekcja opiera się na wykorzystaniu obwodu stacyjnego do przeprowadzania tak zwanego treningu ulicznego.

Oczywiście, żeby uprawiać którąkolwiek z form treningu ulicznego, należy przede wszystkim uświadomić sobie swoje możliwości, a następnie przejść do odpowiedniego przygotowania organizmu – wzmocnić mięśnie pleców, klatki piersiowej, nóg oraz brzucha. Czy wobec tego uda się zrealizować taki typ aktywności na zajęciach wychowania fizycznego? Jak najbardziej! Okazuje się, że w szkole mamy bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o trening uliczny – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia prowadzącego zajęcia. Warto zadbać o porządną i mocną rozgrzewkę, aby organizm był przygotowany do dużego wysiłku, można też zastosować na lekcji elementy poznane już wcześniej przez uczniów i wprowadzać nowe na kolejnych zajęciach. W proponowanym scenariuszu występuje forma obwodu stacyjnego, ale z czasem (przy odpowiednio wypracowanej kondycji uczniów) można stworzyć coś na kształt ulicznej ścieżki, którą podopieczni będą pokonywali w wersji podstawowej i zaawansowanej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 11  Strona 12  Strona 13
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Sprawdzian z siatkówki na 6!

Scenariusz zajęć stworzony z myślą o II etapie edukacyjnym. Lekcja przewiduje przeprowadzenie sprawdzianu z piłki siatkowej. Konspekt zawiera propozycje zadań sprawdzających z punktacją i systemem przyznawania ocen.

Czytaj więcej

Kreatywny scenariusz, czyli co zrobić kiedy brakuje sprzętu

Scenariusz 45-minutowych zajęć stworzony dla nauczycieli, którzy pracują w niedoposażonych szkołach i na co dzień zmagają się z brakiem funduszy. Konspekt zawiera propozycję przeprowadzenia lekcji bez użycia sprzętu i jest dedykowany I etapowi edukacyjnemu.

Czytaj więcej