Sprawdzian z siatkówki na 6!

Scenariusz zajęć stworzony z myślą o II etapie edukacyjnym. Lekcja przewiduje przeprowadzenie sprawdzianu z piłki siatkowej. Konspekt zawiera propozycje zadań sprawdzających z punktacją i systemem przyznawania ocen.

ZWRÓĆ UWAGĘ NA…

Podczas sprawdzianu zwróć uwagę na technikę: ustawienie dłoni w tzw. koszyczek oraz ruch w stawach kolanowych, łokciowych i skokowych. Owszem, liczy się liczba powtórzeń, ale w szczególności ważna jest jakość wykonania.

PO CO ROBIĆ TAKI SPRAWDZIAN?

Przede wszystkim wiesz, na jakim poziomie odbija Twój uczeń. Poprawne odbicia dają lepszą grę, czucie i panowanie nad piłką – to kolejne istotne aspekty przydatne w grze. Odbicia piłki oburącz sposobem górnym i dolnym to absolutna podstawa.

TO CO? ZACZYNAMY!

W zależności od wieku i nabytych umiejętności – wykonaj pierwszy, drugi lub trzeci sprawdzian. Możesz również połączyć wszystkie części w jedną całość.

  • Do sprawdzianu uczniowie podchodzą pojedynczo.
  • Każdy ma dwie próby.
  • Liczy się lepsza próba.
  • Do oceny jest brana pod uwagę liczba powtórzeń i technika

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 6  Strona 7  Strona 8  Strona 9  Strona 10
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Street workout w szkolnych murach?

Scenariusz 45-minutowych zajęć dla IV etapu edukacyjnego. Lekcja opiera się na wykorzystaniu obwodu stacyjnego do przeprowadzania tak zwanego treningu ulicznego.

Czytaj więcej

Kreatywny scenariusz, czyli co zrobić kiedy brakuje sprzętu

Scenariusz 45-minutowych zajęć stworzony dla nauczycieli, którzy pracują w niedoposażonych szkołach i na co dzień zmagają się z brakiem funduszy. Konspekt zawiera propozycję przeprowadzenia lekcji bez użycia sprzętu i jest dedykowany I etapowi edukacyjnemu.

Czytaj więcej