Skok w dal – doskonalenie skoku w dal w formie rywalizacji. Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Chyba każdy z nas od najmłodszych lat miał kontakt z piaskiem. Któż nie bawił się godzinami w piaskownicy i nie budował zamków czy babek? Kopanie, grabienie, przecedzanie sitkiem…dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy. Nie jest to dziwne… przecież daje tyyyle radości! Jeśli Twoja szkoła posiada piaskownicę do skoku w dal – to nie ma innej opcji – musisz ją wykorzystać!

Jak wiesz, dzieci lubią rywalizować. Kto dalej, kto szybciej, kto wyżej…? W poniższym konspekcie znajdziesz propozycje właśnie takich zajęć – z nutką rywalizacji.

Na początek proponuję ciekawą zabawę ożywiającą, która sprawi, że lekcja będzie od samego początku atrakcyjna dla uczniów.

Pierwsza część rozgrzewki składa się z ćwiczeń w truchcie, zaś w drugiej uczniowie wykorzystują dostępny płot lub murek (można wykorzystać inne dostępne rzeczy, np. ławki, trybuny…).

Część główna lekcji to oczywiście skok w dal. Uczniowie na początku wykonują kilka ćwiczeń, w których przypominają sobie jak wygląda skok i przygotowują się do części, w której będą rywalizować – najpierw indywidualnie, a potem grupowo.

 

Jak wyglądają poszczególne zadania? Koniecznie sprawdź w konspekcie.

 

Na zakończenie lekcji nie zapomnij o zabawie uspokajającej organizm. Zakończcie zajęcia super pożegnaniem, tak aby uczniowie z utęsknieniem czekali na kolejną lekcję WF-u.

               

Zapraszam do zapoznania się ze scenariuszem.

 

Powodzenia!

 

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 27  Strona 28  Strona 29
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

CZAS NA…ROZGRZEWKĘ!

Rozgrzewka to obowiązkowa część lekcji wychowania fizycznego. Przygotowuje ciało do wysiłku fizycznego, rozgrzewa poszczególne mięśnie i stawy. Dzięki niej zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji. Nigdy nie odpuszczaj jej swoim uczniom, nawet jak będą baaaardzo... Czytaj więcej

35 pomysłów na wyścigi rzędów

Wyścigi rzędów są fantastyczne pod każdym względem. Dzieciaki uwielbiają rywalizację. Wyścigi w dodatku rozwijają nie tylko szybkość, ale również zwinność, czy koordynację wzrokowo – ruchową. Dzięki nim można także doskonalić elementy techniczne... Czytaj więcej