CZAS NA…ROZGRZEWKĘ!

Rozgrzewka to obowiązkowa część lekcji wychowania fizycznego. Przygotowuje ciało do wysiłku fizycznego, rozgrzewa poszczególne mięśnie i stawy. Dzięki niej zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji. Nigdy nie odpuszczaj jej swoim uczniom, nawet jak będą baaaardzo prosić. W artykule przedstawiamy 3 ciekawe sposoby na rozgrzewkę z przyborami dodatkowymi.

Dzieci często chcą unikać rozgrzewki, bo chcą mieć jak najwięcej czasu np. na grę. Wyjaśnij uczniom dlaczego tak ważna jest rozgrzewka i dlaczego trzeba się do niej przykładać. Postaraj się, aby Twoje rozgrzewki były różnorodne. Zobaczysz, że dzieci będą przychodzić na lekcje WF-u z radością i będą ciekawe jaka rozgrzewka czeka ich tym razem. Dzieciaki szybko nudzą się, jeśli na każdej lekcji jest identyczna rozgrzewka.

Poniżej proponuję trzy rozgrzewki z przyborami dodatkowymi. Te przybory dodatkowe również sprawiają, że rozgrzewka staje się bardziej atrakcyjna.

Pierwsza część rozgrzewki – w truchcie – jest opisana, natomiast druga część – w miejscu – to krótkie filmiki, które przedstawiają propozycje ćwiczeń kształtujących.

 

Powodzenia!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 15  Strona 16
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

35 pomysłów na wyścigi rzędów

Wyścigi rzędów są fantastyczne pod każdym względem. Dzieciaki uwielbiają rywalizację. Wyścigi w dodatku rozwijają nie tylko szybkość, ale również zwinność, czy koordynację wzrokowo – ruchową. Dzięki nim można także doskonalić elementy techniczne... Czytaj więcej

Skok w dal – doskonalenie skoku w dal w formie rywalizacji. Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Chyba każdy z nas od najmłodszych lat miał kontakt z piaskiem. Któż nie bawił się godzinami w piaskownicy i nie budował zamków czy babek? Kopanie, grabienie, przecedzanie sitkiem…dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy. Nie jest to dziwne…... Czytaj więcej