Siatkówka z integracją międzyprzedmiotową

Konspekt lekcji wychowania fizycznego łączącej sport z językiem polskim, włoskim, matematyką, biologią i geografią. Uczniowie doskonalą elementy techniczne – odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym.

Czy można połączyć sport i naukę? Ćwiczenie mięśni i mózgu? Takie zestawienie to niesamowite urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego. W poniższym konspekcie piłkę siatkową łączymy z takimi przedmiotami szkolnymi, jak język polski, język obcy (w tym przypadku włoski, ale może być każdy inny), matematyka, przyroda i historia. Uczniowie doskonalą elementy techniczne w piłce siatkowej – odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym. W myśl zasady „bawiąc – uczyć, ucząc – bawić’ uczniowie zapamiętują więcej i szybciej, a przy okazji doskonalą swoje sportowe umiejętności i jeszcze do tego świetnie się bawią.

Uczniowie muszą wykonać zadanie sportowe i dodatkowo zadanie związane z daną dziedziną naukową. Na wysokich obrotach pracują mięśnie i mózg. Już sam początek lekcji wprowadza uczniów w dobrą zabawę. Berek losowany i losowana część rozgrzewki. Brzmi ciekawie, prawda?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zajęcia pod znakiem wytrzymałości i siły

Scenariusz zajęć w formie obwodu stacyjnego z wykorzystaniem ćwiczeń siłowych przeznaczony dla klas VII i VIII.

Czytaj więcej

Siatkówkowy obwód stacyjny

Scenariusz lekcji dla uczniów klas VII i VIII mający na celu doskonalenie wszystkich elementów potrzebnych w grze: odbić oburącz sposobem górnym i dolnym, wystawienia, ataku, bloku i nagrania, zagrywki górnej i dolnej.

Czytaj więcej