Rolki na lekcjach wf jako element uatrakcyjnienia zajęć

Nauka jazdy na rolkach podczas zajęć wychowania fizycznego oprócz uatrakcyjnienia zajęć i podniesienia frekwencji niesie za sobą sporo korzyści zdrowotnych. Taką formę zajęć można przeprowadzić zarówno na poziomie drugiego, jak i trzeciego etapu edukacji.

Wdrażając taką formę aktywności, wpływamy na poprawę funkcjonowania układu krążenia i układu oddechowego, a dodatkowo (dzięki specyfice wykonywanego ruchu) – w przeciwieństwie do biegania – podczas jazdy na rolkach mniej odciążone są kończyny dolne. Wszystko dzięki biomechanice ruchu, płynnemu poruszaniu się bez nagłych zrywów obciążających stawy kończyn dolnych.

Jako nauczyciele WF – decydując się na organizację takiej formy aktywności w ramach zajęć wychowania fizycznego – zanim przejdziemy do poruszania się na rolkach z naszymi podopiecznymi, musimy wziąć pod uwagę samo przygotowanie do zajęć pod względem sprzętu ochronnego i podłoża w celu spełnienia zasad bezpieczeństwa.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 21  Strona 22  Strona 23  Strona 24  Strona 25  Strona 26  Strona 27  Strona 28  Strona 29
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Lekcja wf na świeżym powietrzu– przykłady zajęć bezkontaktowych

Nastały czasy, w których musimy brać pod uwagę panującą pandemię koronawirusa. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej wychowanie fizyczne powinno odbywać się jak najczęściej na świeżym powietrzu.Najlepiej wykorzystać dobrą pogodę. Wiadomo, że najprzyjemniej ćwiczy się, gdy jest sucho, ciepło... Czytaj więcej

Jak urozmaicić lekcje wf czyli tabata w szkole w dobie pandemii... i nie tylko!

Tegoroczna pandemia koronawirusa sparaliżowała dotychczasowe funkcjonowanie wielu dziedzin życia. W olbrzymim stopniu dotknęła ona szkolnictwo, wymuszając na nauczycielach konieczność poszukiwania alternatywnych metod pracy. Szczególne wyzwanie stanęło przed nauczycielami wychowania fizycznego,... Czytaj więcej