Lekcja wf na świeżym powietrzu– przykłady zajęć bezkontaktowych

Nastały czasy, w których musimy brać pod uwagę panującą pandemię koronawirusa. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej wychowanie fizyczne powinno odbywać się jak najczęściej na świeżym powietrzu.Najlepiej wykorzystać dobrą pogodę. Wiadomo, że najprzyjemniej ćwiczy się, gdy jest sucho, ciepło i jest słońce. Oczywiście można wyjść na dwór, gdy warunki pogodowe są gorsze, ale wtedy trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze.

Dzieci jak najczęściej powinny spędzać czas na świeżym powietrzu. Kiedyś dzieci całe dnie spędzały na podwórku, dziś raczej siedzą w domach. Nie możemy zapominać o tym, że aktywne spędzanie czasu na dworze fantastycznie wpływa na młode organizmy. Zachęcajmy więc uczniów na lekcji wychowania fizycznego do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niech ten czas uczniowie wykorzystają na wszelkie aktywności ruchowe, dzięki nim kształtują swoją wydolność, zwinność czy koordynację wzrokowo-ruchową.

Na pewno w czasach COVID-19 trzeba zwrócić szczególną uwagę na mycie i dezynfekcję rąk oraz sprzętu. Aby było prościej – warto zaproponować uczniom zajęcia na zewnątrz i bez sprzętu. A żeby było jeszcze bezpieczniej – proponuję zajęcia bezkontaktowe.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jak urozmaicić lekcje wf czyli tabata w szkole w dobie pandemii... i nie tylko!

Tegoroczna pandemia koronawirusa sparaliżowała dotychczasowe funkcjonowanie wielu dziedzin życia. W olbrzymim stopniu dotknęła ona szkolnictwo, wymuszając na nauczycielach konieczność poszukiwania alternatywnych metod pracy. Szczególne wyzwanie stanęło przed nauczycielami wychowania fizycznego,... Czytaj więcej

Gry i zabawy lekkoatletyczne. Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Gry i zabawy lekkoatletyczne wspaniale wprowadzają dzieci w świat królowej sportu, czyli właśnie lekkoatletyki. Fantastycznie i przede wszystkim wszechstronnie rozwijają dzieci. Kształtują wiele cech motorycznych, np. szybkość, zwinność, skoczność, wytrzymałość, siłę, czy koordynację wzrokowo-ruchową.

Czytaj więcej