Piłka ręczna inaczej! Scenariusz lekcji

Gra w piłce ręcznej jest najbardziej oczekiwanym przez uczniów punktem lekcji wychowania fizycznego. Aby urozmaicić nieco lekcję, wprowadź pewne zmiany w czasie gry szkolnej. Dzieciaki będą usatysfakcjonowane. Coś innego skłoni ich do większej koncentracji.

Zazwyczaj na lekcji WF stosuje się nauczanie lub doskonalenie poznanych elementów, a w dalszej części lekcji jest gra. Tym razem będzie inaczej. Uczniowie po rozgrzewce będą grać cały czas – aż do momentu, w którym następuje podsumowanie lekcji.

Gdy powiesz o tym uczniom podczas zbiórki, na pewno bardzo się ucieszą.

Podczas każdej z trzech propozycji gry uczniowie i tak będą doskonalić różne elementy techniczne, takie jak podania, chwyty, kozłowanie czy precyzję rzutów. Jeśli chcesz – wykorzystaj te gry na oddzielnych lekcjach – każda gra na innej lekcji – lub zrób wszystkie jednocześnie – jeśli np. masz z jedną klasą dwie godziny lekcyjne pod rząd.

Zapraszam do zapoznania się ze scenariuszem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 24  Strona 25  Strona 26
DODATKOWE NARZĘDZIA CYFROWE
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

24 pomysły na aktywne lekcje WF przez Internet

Co robić z uczniami na lekcji wychowania fizycznego gdy szkoła jest zamknięta, a Ty masz kontakt ze swoimi uczniami wyłącznie przez Internet? Najlepiej, jeśli to będzie aktywna lekcja.

Czytaj więcej

Jak aktywizować uczniów podczas zdalnej nauki WF?

Zdalnie prowadzone wychowanie fizyczne? Absurd? Genialne rozwiązanie? „To niemożliwe?” A może: „Możliwe, jednak pozbawione sensu?”. Niezależnie od Twojego zdania, nie uda się nam zmienić rzeczywistości i powinniśmy się do niej dostosować. W dodatku dobrze się przy tym bawiąc... Czytaj więcej