24 pomysły na aktywne lekcje WF przez Internet

Co robić z uczniami na lekcji wychowania fizycznego gdy szkoła jest zamknięta, a Ty masz kontakt ze swoimi uczniami wyłącznie przez Internet? Najlepiej, jeśli to będzie aktywna lekcja.

Dobrze, żeby dzieci trochę się poruszały, ale jak najbardziej możesz również skorzystać z możliwości poprowadzenia lekcji o edukacji zdrowotnej, czy przeanalizować technikę wykonania danego elementu np. w grach zespołowych, przedstawić historię kultury fizycznej, rozwiązać quiz sportowy lub obejrzeć ciekawy film o sporcie.

Ale w tym artykule znajdziesz aż 24 POMYSŁY na AKTYWNE LEKCJE WF PRZEZ INTERNET.

1. TRENING OGÓLNOROZWOJOWY

Trening ogólnorozwojowy, czyli ćwiczenia, które dzieci wykonują przede wszystkim podczas rozgrzewki.

Ćwiczenia kształtujące są niestety skracane na lekcjach WF, ponieważ musi wystarczyć czasu na naukę danego elementu lub doskonalenie go i oczywiście na grę (jeśli akurat na lekcji jest gra zespołowa).

Ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, czy nawet korekcyjne – dobrze, jeśli całe ciało będzie pracować podczas takich zajęć.

Drugą opcją są treningi, które są skoncentrowane na danej partii mięśni,

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Piłka ręczna inaczej! Scenariusz lekcji

Gra w piłce ręcznej jest najbardziej oczekiwanym przez uczniów punktem lekcji wychowania fizycznego. Aby urozmaicić nieco lekcję, wprowadź pewne zmiany w czasie gry szkolnej. Dzieciaki będą usatysfakcjonowane. Coś innego skłoni ich do większej koncentracji.

Czytaj więcej

Jak aktywizować uczniów podczas zdalnej nauki WF?

Zdalnie prowadzone wychowanie fizyczne? Absurd? Genialne rozwiązanie? „To niemożliwe?” A może: „Możliwe, jednak pozbawione sensu?”. Niezależnie od Twojego zdania, nie uda się nam zmienić rzeczywistości i powinniśmy się do niej dostosować. W dodatku dobrze się przy tym bawiąc... Czytaj więcej