Kolonijny bieg patrolowy

Scenariusz 90-minutowych zajęć, który pozwala zaaranżować kolonijny bieg patrolowy. Może być wykorzystany podczas wakacyjnego wyjazdu z uczniami lub na ostatnich lekcjach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym.

Bieg patrolowy wykonuje się w grupach. Drużyna dostaje mapkę ze stacjami, do których musi się jak najszybciej dostać (dobiec) i wykonać zadania. Często mają one charakter sportowy, ale można również wpleść w nie inne dyscypliny naukowe, takie jak język polski, historię, matematykę czy biologię.

Wyróżniamy kilka wariantów takiego biegu patrolowego. W pierwszej wersji wszystkie grupy ruszają w tym samym momencie, a na stacjach mają często zbliżone do siebie zadania. W drugim wariancie biegu drużyny wyruszają co 10 minut i zwykle nie spotykają się na trasie. I w końcu trzecia możliwość – grupy poruszają się według mapy. Każda drużyna ma inną, np. pierwsza grupa musi iść najpierw do 3. stacji, druga do 15., a jeszcze następna do 8. Drużyny nie mogą zboczyć z trasy, poruszają się według kolejności podanej na mapie.

W konspekcie znajdziecie przykłady zadań, które można wykorzystać podczas takiego biegu patrolowego.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Kolonijne Igrzyska Sportowe

Scenariusz 90-minutowych zajęć stworzony z myślą o wakacyjnym wypoczynku lub ostatnich zajęciach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym. Konspekt pozwala zaaranżować Kolonijne Igrzyska Sportowe.

Czytaj więcej

Palant. Scenariusz zajęć z krótką instrukcją gry

Scenariusz 45-minutowych zajęć wykorzystujący ludową grę w palanta. Konspekt został wzbogacony o krótką instrukcję gry oraz wymogi techniczne boiska.

Czytaj więcej