Kolonijne Igrzyska Sportowe

Scenariusz 90-minutowych zajęć stworzony z myślą o wakacyjnym wypoczynku lub ostatnich zajęciach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym. Konspekt pozwala zaaranżować Kolonijne Igrzyska Sportowe.

Każdego wieczoru uczestnicy mogą otrzymywać nowe zadania, które będą ich zbliżać i przygotowywać do kulminacyjnego punktu igrzysk. Powinni zostać podzieleni na kategorie wiekowe, tak aby powstały trzy grupy: najmłodsi (do 11 lat), starsi (od 12 do 15 lat) i najstarsi (od 16 do 18 lat). Chodzi o to, by wszyscy mieli podobne szanse. Wiadomo, że dziecko 10-letnie osiągnie słabszy wynik od 16-letniego młodzieńca. Można również dokonać dokładniejszego podziału w każdej kategorii, uwzględniając płeć. Igrzyska są indywidualne, a to znaczy, że każdy uczestnik kolonii podchodzi do nich i walczy samodzielnie o zwycięstwo.

Jednego dnia koloniści mogą tworzyć dekoracje, plakaty czy flagę olimpijską, a kolejnego rozpocząć przygotowania do przedstawienia, którym otworzą swoje igrzyska.

Koniecznie należy poinformować uczestników o zasadach fair play, szacunku do przeciwnika oraz wszystkich zasadach i regułach współzawodnictwa. Dobra zabawa i zdrowie są tutaj najważniejsze!

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale. Trzy osoby z każdej kategorii wiekowej, które znajdą się na podium, otrzymują odpowiednio: złoty, srebrny i brązowy medal. Dodatkowo można wyróżnić najlepszych uczestników z poszczególnych konkurencji. Nie zaszkodzą również pamiątkowe dyplomy czy laurowe wianuszki.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 2  Strona 3  Strona 4
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Kolonijny bieg patrolowy

Scenariusz 90-minutowych zajęć, który pozwala zaaranżować kolonijny bieg patrolowy. Może być wykorzystany podczas wakacyjnego wyjazdu z uczniami lub na ostatnich lekcjach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym.

Czytaj więcej

Palant. Scenariusz zajęć z krótką instrukcją gry

Scenariusz 45-minutowych zajęć wykorzystujący ludową grę w palanta. Konspekt został wzbogacony o krótką instrukcję gry oraz wymogi techniczne boiska.

Czytaj więcej