artyuł premium CZAS NA…ROZGRZEWKĘ! | Wf z pomysłem | | Wychowanie Fizyczne i Opieka Trenerska

CZAS NA…ROZGRZEWKĘ!

Rozgrzewka to obowiązkowa część lekcji wychowania fizycznego. Przygotowuje ciało do wysiłku fizycznego, rozgrzewa poszczególne mięśnie i stawy. Dzięki niej zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji. Nigdy nie odpuszczaj jej swoim uczniom, nawet jak będą baaaardzo prosić. W artykule przedstawiamy 3 ciekawe sposoby na rozgrzewkę z przyborami dodatkowymi.

Dzieci często chcą unikać rozgrzewki, bo chcą mieć jak najwięcej czasu np. na grę. Wyjaśnij uczniom dlaczego tak ważna jest rozgrzewka i dlaczego trzeba się do niej przykładać. Postaraj się, aby Twoje rozgrzewki były różnorodne. Zobaczysz, że dzieci będą przychodzić na lekcje WF-u z radością i będą ciekawe jaka rozgrzewka czeka ich tym razem. Dzieciaki szybko nudzą się, jeśli na każdej lekcji jest identyczna rozgrzewka.

Poniżej proponuję trzy rozgrzewki z przyborami dodatkowymi. Te przybory dodatkowe również sprawiają, że rozgrzewka staje się bardziej atrakcyjna.

Pierwsza część rozgrzewki – w truchcie – jest opisana, natomiast druga część – w miejscu – to krótkie filmiki, które przedstawiają propozycje ćwiczeń kształtujących.

 

Powodzenia!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 15  Strona 16
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

CZAS NA…ROZGRZEWKĘ!

Rozgrzewka to obowiązkowa część lekcji wychowania fizycznego. Przygotowuje ciało do wysiłku fizycznego, rozgrzewa poszczególne mięśnie i stawy. Dzięki niej zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji. Nigdy nie odpuszczaj jej swoim uczniom, nawet jak będą baaaardzo... Czytaj więcej

35 pomysłów na wyścigi rzędów

Wyścigi rzędów są fantastyczne pod każdym względem. Dzieciaki uwielbiają rywalizację. Wyścigi w dodatku rozwijają nie tylko szybkość, ale również zwinność, czy koordynację wzrokowo – ruchową. Dzięki nim można także doskonalić elementy techniczne... Czytaj więcej