Co zrobić, by sport wygrał ze smartfonem?

Blogerka i nauczycielka wychowania fizycznego dzieli się swoimi sposobami na zmotywowanie uczniów do aktywności fizycznej podczas wakacji.

ENDOMONDO

W obecnych czasach smartfon ma już chyba każdy uczeń, tak samo jak i dostęp do Internetu. Używając tych narzędzi, możemy pokazać dzieciom sposoby monitorowania swojej aktywności fizycznej. Informacja zwrotna o pokonanym dystansie czy spalonych kaloriach na pewno zadziała na młodzież motywująco. Tu sprawdzi się Endomondo – aplikacja dedykowana biegaczom i rowerzystom. Ciekawym pomysłem może być zakład nauczyciela z uczniem o to, kto pokona większy dystans podczas całych wakacji. Warto zachęcić większą grupę dzieci do wzięcia udziału w takiej rywalizacji.

SPACERY

Jeśli ktoś nie lubi biegać, może zdecyduje się na wieczorne spacery z rodziną lub najlepszym kolegą. Aby zwiększyć motywację, można za każdym razem liczyć kroki. Wystarczy do tego zwykły zegarek z krokomierzem lub darmowa aplikacja. W tym przypadku również istotną rolę może odegrać aspekt rywalizacji.

OCZKO

W ostatnim czasie drugą młodość przeżywają gry podwórkowe. Ich zasady są dość proste, a krótka demonstracja zabawy może skutecznie zachęcić uczniów do wypróbowania jej podczas wakacji. Jedną z popularnych zabaw z użyciem piłki koszykowej jest „oczko”. Celem gry jest jak najszybsze uzbieranie 21 punktów dzięki trafieniom do kosza. Na początek należy ustalić kolejność rzutów. Pierwsza osoba oddaje rzut. Gdy spudłuje i piłka odbije się od tablicy, następny gracz musi ją jak najszybciej złapać i oddać swój rzut z miejsca, w którym chwycił piłkę. Jeśli trafi, otrzymuje 1 punkt i możliwość kolejnego rzutu. Wówczas staje na wyznaczonej linii, skąd rzuty są punktowane podwójnie. Jeśli rzut będzie celny, zapisuje na swoim koncie zdobyte punkty i podejmuje kolejną próbę za 2 punkty. W przypadku kiedy piłka nie trafi do kosza, przejmuje ją następna w kolejności osoba i gra toczy się dalej.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 17
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Kolonijne Igrzyska Sportowe

Scenariusz 90-minutowych zajęć stworzony z myślą o wakacyjnym wypoczynku lub ostatnich zajęciach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym. Konspekt pozwala zaaranżować Kolonijne Igrzyska Sportowe.

Czytaj więcej

Kolonijny bieg patrolowy

Scenariusz 90-minutowych zajęć, który pozwala zaaranżować kolonijny bieg patrolowy. Może być wykorzystany podczas wakacyjnego wyjazdu z uczniami lub na ostatnich lekcjach wychowania fizycznego w tym roku szkolnym.

Czytaj więcej