Wiosną dzieci zdrowo rosną. Gry i zabawy z motywem wiosennym

Wiosną dzieci bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu i warto to wykorzystać do promowania zajęć ruchowych inspirowanych przyrodą.

Z utęsknieniem wyczekujemy wiosny. Jest to czas, kiedy czerpiemy energię z promieni słonecznych. Chce nam się więcej, więcej pragniemy przebywać na powietrzu, oddychać nim pełną piersią i czerpać radość z otaczającego nas świata, słuchać śpiewu ptaków, cieszyć się widokiem pięknych kwiatów, owadów. Przyroda bardzo często jest dla nas inspiracją, pokazuje nam, że warto naśladować zwierzęta, owady, rośliny.

PRZYPOMNIENIE ZASAD ZACHOWANIA

Wiosenne zajęcia warto zacząć od przypomnienia zasad zachowania w czasie zajęć w plenerze (np. jaki wyznaczamy sobie teren do zabawy, uważamy na inne dzieci, biegamy bez potrącania). Można również przeczytać z dziećmi regulamin wywieszony na boisku czy placu zabaw w celu zapoznania dzieci z wyznaczonymi zasadami jakich należy przestrzegać, aby były bezpieczn

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 2  Strona 3  Strona 4
DODATKOWE NARZĘDZIA CYFROWE
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zabawowe formy wschodnich sztuk walk w etapie wczesnoszkolnym

Dziś wschodnie sztuki walki i sportów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przed najmłodszymi adeptami stoi szeroka oferta wyboru sztuk walki, a co za tym idzie – trudniejsza decyzja do podjęcia w tej kwestii przez rodzica czy też opiekuna prawnego dziecka. Sztuki walki to nie tylko,... Czytaj więcej

Kiedy warto zastosować aktywne przerwy śródlekcyjne?

W artykule skupimy się na przerwach w zajęciach innych niż wychowanie fizyczne. Chcemy jednak zasygnalizować, że w nich również można zastosować aktywne przerwy śródlekcyjne. Inny będzie jedynie ich charakter.

Czytaj więcej