Planowanie pracy nauczyciela wychowania fizycznego

Nauczyciel wychowania fizycznego we współczesnym systemie edukacyjnym staje przed ogromną odpowiedzialnością przekazania uczniom wiedzy i nauki takich umiejętności, których kontynuacja w życiu dorosłym pozwoli im na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, zgodnie z najwyższymi wartościami kulturalnego człowieka. Zadanie jest tym trudniejsze, iż dostęp do niezdrowej żywności, spędzanie czasu wolnego przed komputerem i niechęć do ćwiczeń, powodują, że nauczyciel musi zaplanować swoją pracę w taki sposób, żeby oferta jego działań i metod organizacji lekcji przyczyniła się do zwycięstwa gry w piłkę na boisku nad grą komputerową czy konkurencji lekkoatletycznych na bieżni nad grą Xbox.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 14  Strona 15
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Nowe rozporządzenie o ocenianiu z wychowania fizycznego - Rewolucja czy rzeczywistość?

Nowe rozporządzenie MEN wprowadza zmiany w sposobie oceniania ucznia z wychowania fizycznego. Przede wszystkim ocenie ma podlegać wysiłek wkładany przez ucznia w ćwiczenia i zadania, które ma wykonać na lekcji. Na całokształt oceny ma mieć wpływ także staranność wykonywanych ćwiczeń oraz zaangażowanie... Czytaj więcej

Skakanka – ukierunkowanie na redukcję masy ciała

Przeskoki przez skakankę są znane prawie wszystkim dzieciom. Skakanka wykorzystywana jest w treningu sportowym oraz w rekreacji ruchowej, szczególnie ukierunkowanej na redukcję masy ciała (oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu ćwiczącego).

Czytaj więcej