Piłka lekarska w treningu sztuk walk

Ćwiczenia z piłką lekarską często ograniczają się do rzutu nią, tymczasem jest ona bardzo pomocnym przyborem w treningu sztuk walki. W artykule przedstawiamy propozycje ćwiczeń wraz ze szczegółowym omówieniem ich wykonania. 

Piłka lekarska sięga początków starożytności, lecz obecnie ćwiczenia z nią stają się mniej atrakcyjną formą aktywności, gdyż zostają przyćmione przez popularniejszy sprzęt typu TRX, Bosu, sandbagi, liny itp. Niesłusznie – trening z wykorzystaniem piłki lekarskiej daje nam ogrom zalet, a w treningu sztuk walki powinien stanowić uzupełnienie.

Trening w sztukach/sportach walki nie może ograniczać się do samej nauki i doskonalenia technik walki. Chcąc rozwijać się w swojej dyscyplinie, musimy sięgnąć m.in.: po wsparcie dietetyczne, w suplementacje, oraz zagospodarować dodatkowy czas na wykonanie treningu siłowego w klubie fitness.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 12  Strona 13  Strona 14  Strona 15  Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Gry i zabawy na dobry początek... lekcji wychowania fizycznego

Podpowiadamy, jak najlepiej rozpocząć lekcję, by nie tylko dobrze rozgrzać organizm przed dalszym wysiłkiem, ale i wywołać radość wśród uczniów. W artykule znajdziecie osiem interesujących zabaw wraz z opisem wykonania.

Czytaj więcej

WF ze smartfonem

W artykule przedstawiono pokrótce aplikacje treningowe popularne wśród młodziezy, które warto omówić na lekcji.

Czytaj więcej