Gry i zabawy na dobry początek... lekcji wychowania fizycznego

Podpowiadamy, jak najlepiej rozpocząć lekcję, by nie tylko dobrze rozgrzać organizm przed dalszym wysiłkiem, ale i wywołać radość wśród uczniów. W artykule znajdziecie osiem interesujących zabaw wraz z opisem wykonania.

Lekcja wychowania fizycznego jest podstawową formą organizacyjną, w której realizowane są cele zawarte w programie nauczania. Do efektywnego zrealizowania zadań zaplanowanych na konkretne zajęcia sportowe przyczynia się w dużym stopniu właściwe przygotowanie do wysiłku. Odbywa się to w części wstępnej jednostki lekcyjnej. Poprzez ćwiczenia kształtujące (wchodzące w skład rozgrzewki) oraz gry i zabawy uczniowie stopniowo przygotowują własny organizm do zwiększonej aktywności, kształtują określone umiejętności ruchowe, doskonalą wybrane sprawności oraz rozwijają zdolności motoryczne.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 2  Strona 3  Strona 4  Strona 5
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

WF ze smartfonem

W artykule przedstawiono pokrótce aplikacje treningowe popularne wśród młodziezy, które warto omówić na lekcji.

Czytaj więcej

Dlaczego warto dbać o rozwój siły już u najmłodszych uczniów?

Ćwiczenia wspomagające rozwój siły, zwłaszcza u młodszych dzieci, budzą wiele kontrowersji - jedni uważają, że sa niezbędnym elementem wychowania fizycznego, inni, że nadmiernie obciażają organizm i prowadza do urazów. Proponujemy podejście zdroworozsądkowe i zabawy z mocowaniem.

Czytaj więcej