WF ze smartfonem

W artykule przedstawiono pokrótce aplikacje treningowe popularne wśród młodziezy, które warto omówić na lekcji.

ENDOMONDO SPORTS TRACKER

To jedna z najpopularniejszych aplikacji dla biegaczy i rowerzystów. Pozwala na dokonywanie różnorodnych pomiarów podczas ćwiczeń oraz daje motywację do polepszania kondycji. Użytkownicy aplikacji tworzą sieć społecznościową ludzi aktywnych fizycznie – można obserwować znajomych, dzielić się z nimi własnymi wynikami, a także podejmować wyzwania rzucane przez znajomych czy też przez różne firmy. Aplikacja pozwala także na szybkie dzielenie się wynikami w innych sieciach społecznościowych, np. na Facebooku. Wyniki użytkownika są synchronizowane z kontem internetowym na stronie producenta aplikacji.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 6  Strona 7  Strona 8
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Gry i zabawy na dobry początek... lekcji wychowania fizycznego

Podpowiadamy, jak najlepiej rozpocząć lekcję, by nie tylko dobrze rozgrzać organizm przed dalszym wysiłkiem, ale i wywołać radość wśród uczniów. W artykule znajdziecie osiem interesujących zabaw wraz z opisem wykonania.

Czytaj więcej

Dlaczego warto dbać o rozwój siły już u najmłodszych uczniów?

Ćwiczenia wspomagające rozwój siły, zwłaszcza u młodszych dzieci, budzą wiele kontrowersji - jedni uważają, że sa niezbędnym elementem wychowania fizycznego, inni, że nadmiernie obciażają organizm i prowadza do urazów. Proponujemy podejście zdroworozsądkowe i zabawy z mocowaniem.

Czytaj więcej