Joga na lekcji WF

Joga pozwala uatrakcyjnić rozciąganie i wzmocnić mięśnie wewnętrzne u dzieci. Wykorzystując jogę na zajęciach dajemy uczniom ciekawy sposób na uniknięcie rutyny i dobrą zabawę. Warto więc jej spróbować.

Każdy nauczyciel wie, że uczniowie wolą grać niż rozciągać się lub wzmacniać mniejsze partie mięśni. Ale jeśli zaproponujemy im to w atrakcyjnej formie, możemy osiągnąć swój cel, a przy okazji dobrze się bawić. Wiele ćwiczeń z jogi ma porównania do zwierząt czy przedmiotów, warto więc korzystać z tych porównań. Wykonując zaczerpnięte z jogi niespecyficzne ćwiczenia zadbamy o prawidłowy rozwój, korzystając nie tylko z oklepanych zajęć, ale dodając im kolorytu. Elementy jogi są doskonałym przykładem ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Właściwie dobrane pozycje wzmacniają mięśnie brzucha, pleców, nóg, poprawiają równowagę i koordynację. Poniżej prezentuję propozycje ćwiczeń zaczerpniętych z tej starożytnej filozofii.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 15  Strona 16  Strona 17  Strona 18  Strona 19  Strona 20  Strona 21
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wiosną dzieci zdrowo rosną. Gry i zabawy z motywem wiosennym

Wiosną dzieci bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu i warto to wykorzystać do promowania zajęć ruchowych inspirowanych przyrodą.

Czytaj więcej

Zabawowe formy wschodnich sztuk walk w etapie wczesnoszkolnym

Dziś wschodnie sztuki walki i sportów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przed najmłodszymi adeptami stoi szeroka oferta wyboru sztuk walki, a co za tym idzie – trudniejsza decyzja do podjęcia w tej kwestii przez rodzica czy też opiekuna prawnego dziecka. Sztuki walki to nie tylko,... Czytaj więcej