Komunikacja stanowi bardzo istotną rolę w procesie kształcenia, uczenia się i wychowania ucznia. Prawidłowa – może budować zaufanie i poczucie bezpieczeństwa na linii nauczyciel – uczeń, ułatwić uczniom przyswajanie wiedzy i umiejętności, wspierać adekwatną ocenę własnej wartości ucznia. Czy istnieją zatem wskazówki, jak budować skuteczną komunikację? Można wyróżnić kilka elementów, które ułatwią porozumienie w relacji, a także unaocznić błędy, których powinniśmy się wystrzegać.
Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.
Niewątpliwie większość z nas zdaje sobie sprawę, że komunikacja jest jednym z niezbędnych elementów nawiązywania i podtrzymywania relacji międzyludzkich. Ponadto jest to obszar najtrudniejszy i będący nieustannie w fazie doskonalenia.
Czytaj więcejAerobik to bez wątpienia atrakcyjna forma zajęć wychowania fizycznego, przede wszystkim ze względu na korzyści wynikające z różnorodnych ćwiczeń i form zajęć oraz łatwego dostępu do opisywanej aktywności fizycznej. Potrzebne jest tylko pomieszczenie do ćwiczeń, odtwarzacz CD, kreatywny nauczyciel... Czytaj więcej