10 błędów które popełniasz w pracy z zespołem?

Kiedy większość trenerów zamyka oczy, chciałaby zobaczyć siebie odnoszących sukcesy z drużyną. Na drodze do triumfu często jednak największym problemem okazują się błędy popełniane przez nas samych. Warto przypominać o zagrożeniach równie oczywistych i prozaicznych, jak groźnych w swych skutkach

Choć chcemy uchodzić za perfekcjonistów i mieć wszystko pod kontrolą, zdarzają nam się błędy tak niewiarygodne, że aż ciężko nam potem w nie uwierzyć. Nie piszę tego jako ten jeden, który się ich ustrzegł, więc teraz – mądrala – może powskazywać palcem na innych. Nic z tego. Jestem na nie tak samo podatny, jak większość z nas. Tym bardziej wierzę w to, że warto przypominać o zagrożeniach równie oczywistych i prozaicznych, jak groźnych w swych skutkach.

1. Brak planowania treningów

Mało kto może sobie pozwolić na komfort pracy wyłącznie w sporcie, porzuciwszy konieczność zdobywania środków do życia w innych dziedzinach. Rzeczywistość większości szkoleniowców składa się więc z obowiązków zawodowych i wpychanej pomiędzy nie praktyki trenerskiej. Takie zestawienie proporcji rodzi poważne zagrożenie dla części sportowej, ponieważ przeważnie odbywa się jej kosztem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 36  Strona 37  Strona 38  Strona 39  Strona 40
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Stoicki naczyciel wychowania fizycznego – jak zachować spokój ducha w zmaganiach szkolnych

W powszechnym rozumieniu, stoicyzm to obojętna postawa człowieka wobec wszystkiego co go otacza, odznaczająca się równowagą i spokojem ducha. I... jest to słuszne stwierdzenie. Jakie mogą być korzyści dla nauczyciela WF płynące z praktykowania tej filozofii życia?

Czytaj więcej

Jak aktywizować uczniów podczas zdalnej nauki WF?

Zdalnie prowadzone wychowanie fizyczne? Absurd? Genialne rozwiązanie? „To niemożliwe?” A może: „Możliwe, jednak pozbawione sensu?”. Niezależnie od Twojego zdania, nie uda się nam zmienić rzeczywistości i powinniśmy się do niej dostosować. W dodatku dobrze się przy tym bawiąc... Czytaj więcej