Jeden obraz może zdziałać więcej niż tysiąc słów

W edukowaniu, poza dobrze dobraną, spersonalizowaną treścią, ogromne znaczenie ma forma przekazu informacji. Podobnie jak w sklepie podczas zakupów wybieramy przede wszystkim atrakcyjnie opakowany towar. Dla odbiorcy bardzo ważne jest opakowanie. Edukując o zdrowiu warto o tym pamiętać, wszak interesuje nas wysoka skuteczność dotarcia z określonym komunikatem.

Metody oparte na obserwacji tzw. oglądowe odgrywają coraz większą rolę w edukowaniu o zdrowiu. Z czego to wynika? Coraz częściej przebywamy w wirtualnym środowisku i jesteśmy otaczani środkami masowego przekazu. We współczesnych mediach – największym, najpoważniejszym i najbardziej wpływowym źródle informacji o zdrowiu oraz zdrowym stylu życia – już od jakiegoś czasu obserwuje się zachwianie proporcji pomiędzy słowem a obrazem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 4  Strona 5
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Lepiej zjeść dwa śniadania niż wcale

Nastolatki, które nie jadły śniadań, częściej miały nadwagę i były otyłe niż rówieśnicy, którzy spożywali je nawet dwa razy; śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, od którego należy zaczynać dzień.

Czytaj więcej

Życiodajne słońce

Dzieci powinny każdego dnia spędzać więcej niż godzinę na świeżym powietrzu, gdyż działanie światła dziennego może zapobiec krótkowzroczności.

Czytaj więcej