Lepiej zjeść dwa śniadania niż wcale

Nastolatki, które nie jadły śniadań, częściej miały nadwagę i były otyłe niż rówieśnicy, którzy spożywali je nawet dwa razy; śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, od którego należy zaczynać dzień.

Można zjeść go nieco później, ale nie należy całkowicie z niego rezygnować. Częściej kłopoty z nadwagą mieli uczniowie, którzy w ogóle nie jedli śniadania niż ci, którzy zjadali je w domu, a potem jeszcze w szkole. Dwa kaloryczne śniadania sprzyjają otyłości, szczególnie wtedy, gdy zawierają dużo cukru i tłuszczów, lepiej, gdy drugie śniadanie jest lekkostrawną i wartościową przekąską, zawierającą owoce, chude mleko oraz ziarna zbóż (jak w amerykańskich szkołach). Osoby, które opuszczają śniadanie są potem tak głodne, że podczas lunchu jedzą zbyt dużo i na dodatek produkty kaloryczne i mało korzystne dla zdrowia.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 2
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Życiodajne słońce

Dzieci powinny każdego dnia spędzać więcej niż godzinę na świeżym powietrzu, gdyż działanie światła dziennego może zapobiec krótkowzroczności.

Czytaj więcej

Po niezdrowe jedzenie sięgamy z nudów

To znudzenie sprawia, że nabieramy ochoty na niezdrowe przekąski, takie jak chipsy, słodycze i fast foody. Uczucie nudy wywołuje u ludzi potrzebę stymulacji, którą zaspokajają poprzez jedzenie produktów o wysokiej zawartości tłuszczu lub cukru.

Czytaj więcej