artyuł premium Do lepszego zdrowia przez smartfony? – aplikacje prozdrowotne | Metodyka edukacji zdrowotnej | | Wychowanie Fizyczne i Opieka Trenerska

Do lepszego zdrowia przez smartfony? – aplikacje prozdrowotne

Moda na zdrowy styl życia, regularne uprawianie aktywności fizycznej i bycie fit są wpisane we współczesny kanon naszej kultury. O ile dorośli coraz chętniej odwiedzają kluby fitness, to młodzieży zdarza się unikać lekcji wychowania fizycznego. Fascynacja wirtualnym światem, uzależnienie od telefonów, komputerów, gier czy portali społecznościowych to norma wśród współczesnych nastolatków, którym ciężko jest sobie wyobrazić życie offline. Jednak umiejętnie zastosowane nowe technologie mogą okazać się skutecznym sposobem na mobilizację do m.in. uprawiania aktywności fizycznej.

Dzisiaj trudno jest wyobrazić sobie życie bez smartfonów. Młodzież nieustannie używa telefonu do komunikowania się z rówieśnikami, grania w gry i przeglądania Internetu. Na szkolnym korytarzu, w autobusie, na ulicy, dosłownie wszędzie korzystają z telefonów. Uzależnienie od telefonów wśród młodzieży jest prawdziwą plagą i bolączką naszych czasów.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 0
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Slow life czy życie pod presją – o wypaleniu u dzieci

Wypalenie u dzieci? Co też ci psycholodzy i psychiatrzy wymyślają? Przecież współczesne dzieci mają wszystko na wyciągnięcie ręki! Robimy wszystko dla ich dobra i rozwoju od wczesnego dzieciństwa! Więc o co tu chodzi?!

Czytaj więcej

O nauczaniu zachowań asertywnych

„Asertywność” od kilkunastu lat jest bardzo modnym słowem. Jedni je lubią, inni unikają. Zagadnienie to jednak nie omija współczesnych szkół. Zarzuty wobec systemów nauczania można by mnożyć. Szkoła szkole nierówna, niezależnie od tego, czy jest publiczna, czy... Czytaj więcej