Zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych do zrobienia zawsze i wszędzie

Ćwiczenia ogólnorozwojowe angażują do pracy wszystkie najważniejsze partie ciała. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością lub miały długą przerwę w podejmowaniu wysiłku fizycznego. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie są skomplikowane, działają kompleksowo i możemy je wykonywać praktycznie w każdym miejscu.

Aktywność fizyczna jest bardzo istotna nie tylko w kwestii dbania o wymarzoną sylwetkę, ale także ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby uzyskać wspomniane efekty – dobrym pomysłem będzie korzystanie z ćwiczeń, które zmuszają całe ciało do pracy, czyli ćwiczeń ogólnorozwojowych. Ćwiczenia te – jak sama nazwa wskazuje – nastawione są przede wszystkim na ogólny rozwój motoryczny, wpływając korzystnie na poprawę sprawności fizycznej. Wszechstronność oraz uniwersalność tych ćwiczeń powoduje, że mają one szerokie zastosowanie. Polecane są w szczególności osobom początkującym oraz tym, którzy wracają do aktywności po dłuższej przerwie. Takie ćwiczenia można z powodzeniem wykorzystać na zajęciach wychowania fizycznego po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Z ćwiczeń ogólnorozwojowych bardzo często korzystają sportowcy. Jest to znakomity sposób na przygotowanie organizmu do właściwego wysiłku oraz wykonywania bardziej specjalistycznych ćwiczeń.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 43  Strona 44  Strona 45
DODATKOWE MATERIAŁY W @ STREFIE PREMIUM ONLINE
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i emocjami?

Wymagania w stosunku do dzieci rosną z każdym rokiem. Rodzice, nauczyciele oraz rówieśnicy oczekują jakichś postaw, zachowań, wyników, wyglądu. Bodźce, które są dookoła dziecka we współczesnym świecie coraz bardziej przeciążają jego układ nerwowy. Z obserwacji wynika także,... Czytaj więcej