Zdrowa szkoła, zdrowi młodzi – Lekcje Multimedialne PoZdro!

W skład Lekcji Multimedialnych PoZdro!, objętych Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji, wchodzi 11 animacji, zeszyt z praktycznymi ćwiczeniami dla ucznia oraz scenariusze lekcji dla nauczycieli.

Realizacja pakietu przewidziana jest na 4 godziny lekcyjne w ramach lekcji biologii, godziny wychowawczej, wychowania fizycznego lub zajęć dodatkowych. Fundacja Medicover organizuje także bezpłatne szkolenia mające na celu wsparcie nauczycieli w zakresie realizacji edukacji zdrowotnej i Lekcji Multimedialnych PoZdro!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 30  Strona 31
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Sen jest naprawdę ważny

Z badań wynika, iż niedobór snu zwiększa ryzyko zaburzeń emocjonalnych u dzieci. Osoby, które się nie wysypiają, przejawiają więcej negatywnych emocji i słabiej reagują na pozytywne doświadczenia, przez co wzrasta u nich ryzyko rozwoju depresji i zaburzeń lękowych.

Czytaj więcej

Dieta śródziemnomorska

Osoby stosujące dietę śródziemnomorską mają lepszą pamięć, koncentrację i zdolności werbalne. Szczególnie dobrze oddziałuje ona na pamięć długotrwałą oraz funkcje związane z planowaniem i rozwiązywaniem problemów. Co ważne, nie trzeba mieszkać nad Morzem Śródziemnym. Badania... Czytaj więcej