Wykorzystanie elementów karate w lekcji WF

Sztuki walki w naszym kraju znane są już od kilkudziesięciu lat. Kiedyś były to tylko karate, judo, ju-jitsu i aikido. Obecnie oferta sztuk i sportów walki jest bardzo bogata i każdy może znaleźć coś odpowiedniego do swoich możliwości fizycznych.

W ciągu tych kilkudziesięciu lat nie tylko poszerzyła się lista znanych nam sztuk walki. Zmieniło się również podejście do treningu. Instruktorzy są bardziej świadomi tego, czego nauczają, mają większe doświadczenie, a prowadzone zajęcia nie są już tak przypadkowe, jak kiedyś, ale zdecydowanie bardziej celowe. Dzięki temu trening sportów walki jest bezpieczniejszy, mniej kontuzyjny, a w wykonaniu dobrych instruktorów – bardzo ciekawy. Jak wszędzie, również w tej dziedzinie pojawiają się pewne trendy, które przemijają. Lata, kiedy każdy chciał być jak Bruce Lee, dawno przeminęły bezpowrotnie. Te kilka dekad ustabilizowało pozycję takich dyscyplin jak karate, judo, aikido i choć nie wywołują już takiej ekscytacji wśród młodzieży, jak w latach 80., to nadal cieszą się dość dużym zainteresowaniem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Spacer podczas lekcji wychowania fizycznego

Nie każdy lubi intensywny wysiłek związany z bieganiem, gry zespołowe czy ćwiczenia na siłowni. Spacer to forma ruchu, która powinna odpowiadać każdemu. Zalecana jest wszystkim, ze szczególnym wskazaniem na osoby, które miały dłuższą przerwę w aktywności fizycznej. Obecnie spacerowanie... Czytaj więcej