Spacer podczas lekcji wychowania fizycznego

Nie każdy lubi intensywny wysiłek związany z bieganiem, gry zespołowe czy ćwiczenia na siłowni. Spacer to forma ruchu, która powinna odpowiadać każdemu. Zalecana jest wszystkim, ze szczególnym wskazaniem na osoby, które miały dłuższą przerwę w aktywności fizycznej. Obecnie spacerowanie rekomendowane jest jako jeden ze sposobów prowadzenia zajęć wychowania fizycznego.

Pandemia nadal trwa i nieustannie prowadzone są działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Również Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało dokument skierowany do wszystkich placówek edukacyjnych z wytycznymi, jak mają funkcjonować po powrocie dzieci i młodzieży do szkół od 1 września. Wskazania dotyczyły również zajęć z wychowania fizycznego. Szczególnie zalecane są zajęcia ruchowe na zewnątrz budynku szkolnego oraz w środowisku naturalnym, m.in. spacery po parkach czy lesie – oczywiście z zachowaniem dystansu od osób trzecich oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej. Dlaczego warto spacerować? Na co zwrócić uwagę, organizując takie zajęcia? Czym można je urozmaicać? O tym poniżej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wykorzystanie elementów karate w lekcji WF

Sztuki walki w naszym kraju znane są już od kilkudziesięciu lat. Kiedyś były to tylko karate, judo, ju-jitsu i aikido. Obecnie oferta sztuk i sportów walki jest bardzo bogata i każdy może znaleźć coś odpowiedniego do swoich możliwości fizycznych.

Czytaj więcej