Udzielanie pomocy przedmedycznej na lekcji WF w aspekcie transportowania poszkodowanego

Nauczyciele często mają do czynienia z urazami, wypadkami z udziałem uczniów na terenie szkoły, podczas lekcji, przerwy, ale także na wycieczce szkolnej. Różnego rodzaju niespodziewane sytuacje występują szczególnie często na lekcjach wychowania fizycznego podczas gier zespołowych, zajęć lekkoatletycznych czy gimnastycznych.

Oczywistą rzeczą jest przestrzeganie zasad BHP i stwarzanie warunków bezpieczeństwa na lekcji przez nauczycieli, ale warto podczas swoich zajęć wyposażyć uczniów w praktyczną wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Nie należy ograniczać się do przeczytania na głos regulaminu sali gimnastycznej oraz wykładu z przestrzegania zasad BHP.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wszystko o bólu mięśni

Ból ma niezliczoną liczbę odsłon, a większość jego rodzajów poznajemy już w pierwszych latach życia. Niektóre są bardzo nieprzyjemne i niepożądane, ale istnieją takie jego formy, które paradoksalnie wywołujemy na własne życzenie, a nawet możemy je polubić w pewien sposób.... Czytaj więcej

BAWMY SIĘ!

Wychowanie fizyczne to nie tylko ćwiczenie technicznych elementów występujących w grach zespołowych lub sama gra w coś, gimnastyka czy lekkoatletyka, ale również... zabawa!

Czytaj więcej