Podciąganie na drążku - najbardziej funkcjonalny ruch w treningu górnej połowy ciała

Przygodę z treningiem siłowym każdy z nas zaczyna już przy próbach raczkowania. Podczas pierwszych lat życia podejmujemy się wielu innych bojów z obciążeniem własnego ciała, a głównym z nich na mięśnie grzbietu jest właśnie podciąganie. Wystarczy umiarkowana sprawność fizyczna i prawidłowa waga ciała, aby dziecko potrafiło przynajmniej raz się podciągnąć na drążku. Niestety z każdym rokiem życia ćwiczenie to sprawia coraz większą trudność, jeśli go nie praktykujemy, dlatego tak ważne jest umieszczanie podciągania w swojej aktywności fizycznej od najmłodszych lat.

Zalety

Rozmawiamy o najbardziej funkcjonalnym ćwiczeniu w treningu górnej połowy ciała. Co prawda czasy, kiedy musieliśmy sprawnie wspinać się na drzewa, już dawno minęły, ale nasz układ ruchu nadal na to pozwala i warto zadbać o utrzymanie jego sprawności pod tym kątem.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Poznaj i wprowadzaj do swojego warsztatu elementy treningu mentalnego

W świecie sportu trening mentalny jest już oczywistością, tak samo jak odpowiednie przygotowanie motoryczne. Dzisiaj chciałbym jednak przekonać do tego, że każdy z nas również może korzystać z jego korzystnego wpływu.

Czytaj więcej

Zajęcia WF na różnych nawierzchniach – wady i zalety

Istnieje wiele rodzajów nawierzchni, na których można uprawiać sport, a każda z nich posiada odmienną charakterystykę. Jest to spowodowane między innymi prężnym rozwojem nowoczesnych materiałów. Nie ma jednej, idealnej nawierzchni – każda z nich ma swoje plusy i minusy.... Czytaj więcej