Zajęcia WF na różnych nawierzchniach – wady i zalety

Istnieje wiele rodzajów nawierzchni, na których można uprawiać sport, a każda z nich posiada odmienną charakterystykę. Jest to spowodowane między innymi prężnym rozwojem nowoczesnych materiałów. Nie ma jednej, idealnej nawierzchni – każda z nich ma swoje plusy i minusy. Rodzaj nawierzchni bezpośrednio wpływa nie tylko na wygodę uprawiania sportu, ale i bezpieczeństwo użytkowania.

Boisko szkolne to integralna część podwórka szkolnego. Odbywają się tutaj lekcje wychowania fizycznego, treningi sportowe czy szkolne uroczystości. Boisko szkolne sprzyja rozwojowi fizycznemu dzieci, a lekcje na nim rozbudzają fascynację sportem i grami zespołowymi.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Agresja w sportowej rywalizacji – jak sobie z nią radzić

Myślę, że wielu z nas – instruktorów sportu i nauczycieli wychowania fizycznego – stało przed pytaniem, w jaki sposób wśród swoich zawodników i uczniów rozładować agresję.

Czytaj więcej

Roller – wykorzystanie w treningu sportowym

Wiedza dotycząca treningu sportowego jest coraz większa. Mam na myśli nie tylko trening wybitnych sportowców o światowej sławie, ale również rekreację ruchową dostępną dla każdej początkującej osoby chcącej zadbać o swoje zdrowie. Na rynku dostępny jest coraz większy wybór sprzętu... Czytaj więcej