Co robić w przypadku urazów na lekcji WF i jak im zapobiegać?

Dzieci powinny kojarzyć ruch z radością i beztroską, więc nie mogą być przytłoczone wizją ewentualnego wypadku. Dlatego tak planujmy nasze zajęcia, by osiągały założony efekt, ale podlegały odpowiedniej kontroli, ograniczającej możliwość wypadku i kontuzji do minimum.

Przeciwdziałanie wypadkom i związanym z nimi urazom to bardzo istotna sprawa podczas każdej lekcji wychowania fizycznego. Odpowiednia profilaktyka wymaga starannego przygotowania się do poszczególnych lekcji WF z uwzględnieniem specyfiki każdej dyscypliny sportu i charakterystyki podopiecznych. Ważna jest też wiedza na temat możliwych niebezpieczeństw, zachowanie należytej ostrożności, a przede wszystkim dozy zdrowego rozsądku. Przy całej naszej trosce nie może to jednak zaburzać głównego celu, jaki chcemy osiągnąć, a także dobrej atmosfery, która przecież towarzyszy naszym zajęciom.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 36  Strona 37  Strona 38
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wiosną dzieci zdrowo rosną. Gry i zabawy z motywem wiosennym

Wiosną dzieci bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu i warto to wykorzystać do promowania zajęć ruchowych inspirowanych przyrodą.

Czytaj więcej

Zabawowe formy wschodnich sztuk walk w etapie wczesnoszkolnym

Dziś wschodnie sztuki walki i sportów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przed najmłodszymi adeptami stoi szeroka oferta wyboru sztuk walki, a co za tym idzie – trudniejsza decyzja do podjęcia w tej kwestii przez rodzica czy też opiekuna prawnego dziecka. Sztuki walki to nie tylko,... Czytaj więcej