Procedura awansu krok po kroku: Nominacja na stopień nauczyciela mianowanego

W ubiegłym numerze pisaliśmy o nowych procedurach awansu w związku ze zmianami przepisów, które wchodzą w życie 1 września. Przyjrzeliśmy się wtedy ścieżce prawnej nominacji na stopień nauczyciela kontraktowego. Dziś kontynuujemy temat awansu zawodowego – i tym razem pragniemy przedstawić krok po kroku procedurę awansu dla tych, którzy chcą osiągnąć stopień nauczyciela mianowanego.

OTWARCIE STAŻU

  1. Przed złożeniem wniosku o rozpoczęcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego nauczyciel musi przepracować co najmniej 2 lata (od 1 września 2018 r. – 3 lata) od dnia nadania stopnia nauczyciela kontraktowego.
  2. Nauczyciel składa do dyrektora wniosek o rozpoczęcie stażu (wraz z projektem planu rozwoju zawodowego) przed rozpoczęciem lub na początku roku szkolnego (nie później niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć).
  3. Dyrektor po otrzymaniu wniosku otwiera staż na kolejny stopień awansu. Jeśli nawiązanie stosunku pracy nastąpiło po 14 dniach od dnia rozpoczęcia zajęć, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca roku szkolnego.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 14  Strona 15  Strona 16  Strona 17  Strona 18
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Test Chromińskiego

W tym numerze kontynuujemy temat testów sprawności fizycznej. Przedstawiamy Test Chromińskiego, który można realizować w klasach IV-VIII. Do artykułu dołączamy tabele z wzorcowymi wynikami i ich przełożeniem na oceny.

Czytaj więcej

Sprawdzian z siatkówki na 6!

Scenariusz zajęć stworzony z myślą o II etapie edukacyjnym. Lekcja przewiduje przeprowadzenie sprawdzianu z piłki siatkowej. Konspekt zawiera propozycje zadań sprawdzających z punktacją i systemem przyznawania ocen.

Czytaj więcej