Jedzmy odpowiedzialnie" Dlaczego warto?

Miło nam poinformować, że na łamach Edukacji Zdrowotnej pojawia się nowy dział „Zaprogramuj się na zdrowie”. Znajdziecie w nim Państwo aktualne informacje na temat programów prozdrowotnych, do których mogą dołączać placówki edukacyjne. W pierwszej kolejności przedstawiamy program „Jedzmy odpowiedzialnie” koordynowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska.

Liczba ludności na świecie wciąż wzrasta, szacuje się, że przed 2050 r. będziemy potrzebowali wyżywić blisko cztery razy więcej ludzi niż sto lat temu. Przyjmując taki punkt widzenia, żywność już nie jest tylko sprawą indywidualną. Projekt „Jedzmy odpowiedzialnie” wspiera Eko-Szkoły z dziewięciu krajów Unii Europejskiej w podejmowaniu bardziej odpowiedzialnych decyzji dotyczących żywności. We wspomnianym gronie znalazły się: Republika Czeska – będąca liderem projektu, Bułgaria, Chorwacja, Słowacja, Słowenia, Rumunia, Łotwa, Malta oraz Polska. W naszym kraju za realizację założeń projektowych odpowiedzialna jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska mająca swoją siedzibę w Krakowie. Projekt, we wszystkich krajach partnerskich, realizowany jest w ramach międzynarodowego Programu Eco-Schools (w Polsce realizowany pod nazwą „Szkoły dla Ekorozwoju”) w ramach którego placówki ubiegają się o międzynarodowy certyfikat ekologiczny – Zieloną Flagę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 4  Strona 5
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Skąd wziąć środki na edukację zdrowotną w szkole?

Udział w prozdrowotnych projektach edukacyjnych wymaga zaplecza logistycznego, finansowego i czasowego, którego posiadanie jest dla wielu placówek dużym wyzwaniem. Istnieje jednak prostszy sposób na realizowanie działań promujących zdrowie – programy grantowe, które... Czytaj więcej