Przykładowy obwód stacyjny do wykorzystania na lekcji w plenerze

W naszym kraju nadal panuje pandemia koronawirusa. Od przeszło roku praca nauczycieli WF oraz instruktorów i trenerów sportu uzależniona jest od decyzji rządu. Nie wiadomo, jak długo ta sytuacja potrwa. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków. Z drugiej strony – brak aktywności fizycznej obniża odporność organizmu i zwiększa podatność na infekcje.

Nauczyciele i trenerzy, kierując się wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, muszą wykazać się ogromną kreatywnością w planowaniu zajęć. Możliwe, że ponownie będziemy zmuszeni do prowadzenia lekcji i treningów w formie online. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Warto zastanowić się, w jaki sposób prowadzić zajęcia, aby zachować dystans społeczny. Sporą część lekcji zajmują gry zespołowe, w których występuje kontakt fizyczny zawodników. Dobrym pomysłem mogą być lekcje prowadzone w plenerze. Boisko szkolne, park, las dają nam możliwość poprowadzenia ciekawych zajęć na świeżym powietrzu. W tym numerze „jako alternatywę” dla gier zespołowych proponuję obwód stacyjny do wykorzystania w czasie lekcji plenerowej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

15 ZABAW Z OBRĘCZĄ HULA-HOOP

Aby lekcja była ciekawsza i bardziej atrakcyjna, warto stosować różne dodatkowe przybory. Poniżej znajdziesz piętnaście zabaw, w których głównym bohaterem będzie obręcz hula-hoop. Zapraszam!

Czytaj więcej

Elementy tańca na lekcji wychowania fizycznego Autor

Taniec niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia i może być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych lekcji wychowania fizycznego.

Czytaj więcej