Elementy tańca na lekcji wychowania fizycznego Autor

Taniec niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia i może być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych lekcji wychowania fizycznego.

Podstawa programowa wychowania fizycznego już na poziomie szkół podstawowych (nowa podstawa programowa 2017*) w zakresie umiejętności dotyczących aktywności fizycznej, jakie powinien nabyć uczeń, zakłada wyposażenie go w umiejętność wykonania prostych kroków i figur tańców regionalnych oraz nowoczesnych. Podobnie jest na etapie szkół ponadpodstawowych (podstawa programowa 2018**), gdzie w zakresie działu tematycznego zazwyczaj nauczane są trzy podstawowe tańce: taniec narodowy – polonez, taniec towarzyski – walc angielski i walc wiedeński. W ramach celów szczegółowych m.in. uczeń poznaje i doskonali kroki podstawowe, opracowuje i wykonuje indywidualnie bądź w parze lub zespole dowolny układ taneczny, natomiast w zakresie wiadomości poznaje historię danego tańca, a ponadto rozwija kompetencje społeczne poprzez poznawanie etykiety tańca towarzyskiego oraz utrwala zasady zachowania się pod czas uroczystości tanecznych (np. bal).

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

15 ZABAW Z OBRĘCZĄ HULA-HOOP

Aby lekcja była ciekawsza i bardziej atrakcyjna, warto stosować różne dodatkowe przybory. Poniżej znajdziesz piętnaście zabaw, w których głównym bohaterem będzie obręcz hula-hoop. Zapraszam!

Czytaj więcej

Przykładowy obwód stacyjny do wykorzystania na lekcji w plenerze

W naszym kraju nadal panuje pandemia koronawirusa. Od przeszło roku praca nauczycieli WF oraz instruktorów i trenerów sportu uzależniona jest od decyzji rządu. Nie wiadomo, jak długo ta sytuacja potrwa. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków. Z drugiej... Czytaj więcej