Na dobry początek – gry i zabawy z piłką

Na dobry początek - berek żółwik, którego zasady poznasz w poniższym konspekcie. Wspomnę tylko, że berek żółwik jest idealną zabawą ożywiającą na czasy pandemii i czasy bez pandemii.

Rozgrzewka - jak zawsze bardzo ciekawa i nie monotonna. Tym razem to tor, który składa się z ćwiczeń na drabince koordynacyjnej, slalomu i “tuneli”.

Do ćwiczeń w miejscu proponuję dołączyć muzykę. Poczucie rytmu powinno kształtować się w każdym wieku. Można to uczynić także podczas ćwiczeń kształtujących.

W części głównej królują piłki. Koniecznie sprawdź moje propozycje. Gwarantuję, że Twoim uczniom te zabawy bardzo się spodobają.

A na zakończenie - ćwiczenie uspokajające organizm po wysiłku. Więcej takich ćwiczeń (aż 20 propozycji) znajdziesz również w tym numerze “Wychowania”.

 

Powodzenia!

Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Temat lekcji: Scenariusz lekcji dla szkoły podstawowej – Gry i zabawy z piłką.

Klasa: V-VIII SP   Liczba ćwiczących: ……  Miejsce: boisko sportowe

Przybory/przyrządy: piłki (wszystkie typy), siatka, odtwarzacz CD lub głośnik, pachołki, szarfy, drabinka koordynacyjna, laski gimnastyczne.

Cele szczegółowe w zakresie:

POSTAW: Uczeń przestrzega zasad fair play.

UMIEJĘTNOŚCI: Uczeń potrafi wykonać rzut i chwyt piłki. 

WIADOMOŚCI: Uczeń zna ogólne zasady w piłkę siatkową.

MOTORYCZNOŚCI: Uczeń kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową, zwinność, szybkość, poczucie rytmu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 14  Strona 15  Strona 16
DODATKOWE NARZĘDZIA CYFROWE
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

10 gier i zabaw w terenie

Koniec roku szkolnego i wakacje to najlepszy okres do wspólnych wyjazdów na wycieczki, pikniki lub tzw. zieloną szkołę. Jak w sportowy sposób urozmaicić ten czas na świeżym powietrzu? Jak pobudzić wyobraźnię i pozwolić uczniom wcielić się w rolę komandosów? Poniżej przedstawiam... Czytaj więcej