Lekcja na basenie

Scenariusz 45-minutowych zajęć na basenie poświęcony nauce oddychania pod wodą. Zabawowa forma pozwala zniwelować stres związany z poleceniem zanurzenia oczu, nosa i ust do wody.

Oddychanie w wodzie to zarazem umiejętność, której wyuczenie się przysparza młodym adeptom pływania najwięcej trudności.

Trzeba pokonać nie tylko opór wody, ale i blokady związane ze strachem.

Zazwyczaj już polecenie zanurzenia oczu, nosa i ust do wody napotyka opór ze strony uczniów, dlatego warto zniwelować związany z tym stres poprzez zabawową formę lekcji.

Przed przeprowadzeniem zajęć dobrze jest wyjaśnić uczniom, dlaczego nie warto wstrzymywać powietrza.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 14  Strona 15
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Lekcja z balonem w roli głównej

Scenariusz 45-minutowej lekcji z wykorzystaniem balonów dla klasy V. Balon to pomoc prosta, wdzięczna, budząca także w starszych dzieciach entuzjazm, a przede wszystkim dająca wiele możliwości zastosowania na lekcji wychowania fizycznego – w ćwiczeniach oddechowych, zabawach ruchowych,... Czytaj więcej

Szalona lekcja na śniegu

Scenariusz 45-minutowych zajęć na świeżym powietrzu w zimowej aurze. Brak sanek nie oznacza, że zajęcia na dworze muszą być nudne i ograniczać się do bitwy na śnieżki. Przedstawione pomysły ćwiczeń i zabaw zakładają wykorzystanie minimalnej liczby przyborów.

Czytaj więcej