Jeden obwód treningowy

Tak jak każdy nauczyciel w swojej pracy napotkał się przed lekcją wychowania fizycznego z pytaniem w stylu : „ co dziś  będziemy robić?” Tak, też nie od dziś wśród uczniów panuje różnorodność w kwestii aktywności, jedna część klasy chciałaby zagrać na lekcji w siatkówkę , druga w koszykówkę a jeszcze trzecia najlepiej jakby zagrała w piłkę nożną. Czasami nauczyciel stoi przed dylematem i tutaj rozwiązaniem może być zastosowanie zaproponowanego obwodu treningowego.

Przedstawiony poniżej trening obwodowy angażuje podstawowe grupy mięśniowe biorące udział w każdej aktywności fizycznej  z uwzględnianiem równowagi mięśniowej. Dodatkowo niektóre ćwiczenia w obwodzie treningowym mają za zadanie nie tylko wzmocnić gorset mięśniowy lecz go zabezpieczyć działając prewencyjnie angażując mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizacje postawy, ułożenie kręgosłupa i miednicy przy tym pobudzając ośrodkowy układ nerwowy do kontroli nad własnym ciałem oraz poprawiając koordynacje ruchową czy też czas reakcji na bodziec.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Cwiczenia w podporach

Ćwiczenia w podporach są jednym z fundamentalnych elementów treningu siłowego i ogólnorozwojowego. Ćwiczenia te, choć wydają się proste, angażują wiele grup mięśniowych. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń przynosi wiele korzyści, pod warunkiem że są poprawnie wykonywane.

Czytaj więcej